SİGMA KRAV MAGA'YI TANIYIN


Sigma Krav Maga Combat Academy, Israeli Tactical Krav Maga'nın resmi Türkiye temsilcisidir.

BİZ KİMİZ?

Değerli olanı korumak mottosuyla başladığımız serüvenimizde, sokaktaki değişen ve gelişen tehlikelere adapte olarak her geçen gün tekniklerimizi geliştiriyor ve güçleniyoruz. Sigma Krav Maga olarak, öğrencilerimizi ülke koşullarında karşılaşabilecekleri her türlü saldırı ve tehdide karşı hazırlamak için farklı kurumlarla işbirliği yapıyoruz. En iyi Fitness ve Taktik Atıcılık eğitmenleriyle çalışarak, öğrencilerimize daha kaliteli eğitimler vermek için birlikte yeni yollar arıyor ve sadece bir Krav Maga okulu olmanın ötesine geçiyoruz.

Israeli Tactical Krav Maga Türkiye temsilcisi olarak, eğitimlerimizi uluslararası standartlarda gerçekleştiriyoruz. Öğrettiğimiz tekniklerin basit ve etkili olmasına özen gösteriyor, her seviyeden öğrencimizin uygulayabileceği hareketlere öncelik veriyoruz. Çünkü bir öz savunma okulu olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve müfredatımızdaki her tekniğin işe yarayacağından emin olmayı vicdani görevimiz sayıyoruz.

NEDEN SİGMA KRAV MAGA?

Kendiniz için bir savunma okulu seçmek çok zordur, özellikle de yeni başlayan biriyseniz.

 • Ülkedeki en iyi eğitimi verebilmek için, dünyanın en iyi okuluyla çalışıyoruz.
 • Her biri kendi alanında uzman eğitmenlerle iş birliği yapıyoruz.
 • Güzel görünmesi için değil, etkili olması için öğretiyoruz.
 • Öz savunmanın dövüşmekten ibaret olmadığının farkındayız, bunun tüm bileşenlerinde sizi geliştirmek için çabalıyoruz.
NEDİR BU SİGMA?

Sigma kelimesi eski Yunanca’dan günümüze kadar gelmiştir. Terimsel olarak Sigma’ya; Matematik ve Fizik başta olmak üzere, birçok bilim alanında rastlamak mümkün. En popüler tanımları ise, insan kişilik modellerini tanımlarken karşımıza çıkar ki, sanırım popüler kültürün en çok cazibesine kapıldığı alanlar da kavramsal olarak bu alanlardır. Bugün birçok internet sitesinde karşımıza Alfa, Beta, Sigma kişilikler ile ilgili makaleler çıkabiliyor. Sigma nedir sorusuna yanıt olarak internete bir göz atarsak, karşımıza çıkan en belirgin tanımla Sigma;

 • Yalnızlığı sever. İnsanların hakkında ne düşündüğünü pek önemsemez.
 • Tüm sosyal çevrelerle çok iyi anlaşabilir. Kolay etkilenmez ama diğer insanları -özellikle karşı cinsi- kolayca etkileyebilir.
 • İçe dönük değildir ama sessizdir. Bir rekabete girerse tuttuğunu bir şekilde koparır.
 • Alfa gibi hakimiyet kurmayı sevmez. Buna rağmen isterse her çeşit insanı manipüle edebilir, manipülasyonun üstadıdır.
 • Kendisine liderlik yapılamaz. Ancak o herkese liderlik yapabilir, Alfa'ya bile.
 • Zeki, esprili ve kendinden emindir.
 • Takım oyuncusu değildir. Kendi başına hareket etmeyi sever.
 • Aniden kafasına estiği için valizini toplayıp kimsenin onu bulamayacağı bir yere gidebilir, bağımsız ruhludur.

Daha kısa ve popüler bir tanımla tam bir Wolverine… Türkiye kültüründe biz onlara yalnız kurt da diyoruz. Sürüden doğan ama sürüye bağımlı olmayan karakterler... Alfa’ların veya Alfa taklidi yapanların yönettiği sürülerin içinde, bir Beta gibi kaderine razı olmaktansa kendi yolunu çizen ve kendi ihtiyaçlarını anlayan ve ilerlemekten vazgeçmeyen insanlardır Sigma’lar.

NEDİR BU TİLKİ?

Doğada birçok örneği vardır Sigma’nın. Ayılar, kaplanlar, beyaz köpek balıkları, örümcekler, birçok yılan türü, hatta evimizde ve sokaklarda gördüğümüz kediler. Ancak dünyada sürüsünün liderliğini eşine bırakıp geri çekilebilen tek avcı olan tilki; dünyanın en kurnaz avcısıdır. Yavrularını asla terk etmez, dünyanın manyetik alanını kullanarak avlanır. 40 farklı ses çıkarır ve gıdıklandığında kahkaha atar.

İşte bu tilki; gerek zekası, gerek becerileri, gerek karizması ve estetik ve zarafetin buluştuğu güzelliği ile, bize göre Sigma kelimesinin vücut bulmuş halidir.

Fin mitolojisine göre kuzey ışıkları, karlarda hızla yürüyen bir tilkinin kuyruğunun kar taneciklerini gökyüzüne saçmasıyla oluşmuştur.

Adımız için besin zincirinin üstünü işaret eden klişe hayvan isimlerinden, bizi tarif eden logomuz için de zehirlerden, boynuzlardan, savaşçının yolundan bahseden bir hikaye ile sizi karşılamamış olabiliriz, bugün olduğu gibi yarın da sizleri şaşırtmaya devam edeceğiz.

EKİBİMİZ

EN İYİLERLE ÇALIŞIN

BİLGİ ALMAK İÇİN

Serdar Aydın

KRAV MAGA BAŞ EĞİTMENİ

Kadir Çakır

FİTNESS EĞİTMENİ
SİGMA KRAV MAGA'YI

ÖĞRENCİLERİMİZDEN DİNLEYİN

Osmanağa Mahallesi Kuşdili Caddesi
Kadıköy/İstanbul

 • +90-544-284-2784
+